Вчера напладне на регионалниот пат Кичево – Македонски Брод се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило управувано од М.Ф. (55) од Кичево и велосипед управуван од С.Л. (73) од Кичево.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил велосипедистот и бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево за укажување на лекарска помош, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Кичево.