Прегазено седумгодишно дете, возачот избегал

548

Околу 13 часот, синоќа попладне на локалниот пат кој ги поврзува тетовските села Желино и Долна Лешница, со патничко моторно возило е прегазено седумгодишно дете-пешак, по што возачот го напуштил местото на настатот.

Повреденото дете било пренесено во Клиничката болница во Тетово, каде што од страна на лекар биле констатирани телесни повреди.

Извршен бил увид, се превземаат мерки за пронаоѓање на возачот и целосно расчистување на случајот.