Почина маж од струен удар, телото предадено на обдукција

405

МВР во дневниот билтен информира дека во село Визбегово од струен удар почнал 42-годишен маж, при обид да смени греач на електричен шпорет.

-На 25.05.2019 година во 12,10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „5“ во село Визбегово, Д.П.(42) при обид да смени греач на електричен шпорет во кујна, починал од струен удар. Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.