Починат кумановец пронајден близу бензинска пумпа во Скопје

225

Р.Л. (40) од Куманово е пронајден починат вчера попладне во близина на бензинската пумпа на улицата „Кеј Димитар Влахов“ во Скопје.

Како што соопшти МВР, случајот во пумпата го пријавило непознато женско лице, а вработениот бензинската ја информирал полициската станица Гази Баба.

По наредба на јавен обвинител над телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.