Починат Косовец однесен во амбуланта во Чаир

303

Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица Втора македонска бригада во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен починат државјанин на Косово.

Според кажувањата на синот на починатиот 60-годишник, тој имал хронично заболување.

За настанот е известен Институтот за јавно здравје, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.