Поради сообраќајка затворен патот Штип-Радовиш

127
Фото: Илустрација

Автомото сојузот на Македонија соопшти дека рано утрово, во 7.15 часот, се случила несреќа на патот Штип-Радовиш.

Поради несреќата во прекин е патот во двата правци.

Наскоро повеќе информации.