Полов напад врз малолетничка

494

МВР во дневниот билтен информира дека пријавен е полов напад врз малолетничка од Штип.

-Вчера во 14:30 часот во СВР-Штип пријавен е полов напад врз малолетничка од страна на Б. Н. (19) од Штип. Известен е јавен обвинител, кој издал наредба за лекарски преглед на лицето- се наведува во соопштението од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.