Н. З. (44) од селото Морани, Скопско, синоќа во СВР Скопје пријавила дека по семејни недоразбирања, од дома се оддалечил нејзиниот син О. З. (16).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, информира полицијата.