Полицаец по грешка се застрелал од службениот пиштол

423

Полициски службеник синоќа во својот дом на улицата Франц Прешерн во Скопје испукал еден куршум од неговиот службен пиштол додека го проверувал и се повредил во пределот на левата натколеница.

Потоа полицаецот бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. За настанот бил известен Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди и се работи на расчистување на случајот.