Познат македонски шоумен задржан на граничен премин на барање на Обвинителството

629

Познат македонски водител и шоумен е задржан на граничен премин на барање на обвинителството за организиран криминал, пренесуваат повеќе македонски медиуми.

Повеќе детали за случајот ќе бидат соопштени на прес-конференција во Јавното обвинителство во 16.30 часот.