Пожар во фабриката „Железара“

497

Во полицијата синоќа во раните утрински часови било пријавено дека настанал пожар во кругот на фабриката „Железара“, при што бил зафатен погон на фабриката за пластика и цвеќиња.

Од МВР велат дека од страна на екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил целосно изгаснат.

Повредени лица нема, а увид ќе се врши во текот на денот.