Пожар во зграда во Тетово

219

На покривот од седумкатна зграда во Тетово околу 16 часот избил пожар. Пожарникарите се уште се борат да го изгаснат огнот.

Засега нема информации за повредени, но неколку возила на итната помош носеле станари во болница.

Зградата се наоѓа на булеварот „Илинден’ спроти судот.