Во два часот изутринава во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Васил Ѓоргов настанал пожар на патничко моторно возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки.

Возилото било во сопственост на фирма од Скопје.

Нема повредени лица.

Полицијата врши увид на местото, соопшти МВР.