Повреден мотоциклист на булеварот Партизански одреди

1663

Автомобил удри денеска во мотоцикл на булеварот Партизански одреди.

Според очевидци на настанот, повредениот со возило на Итна помош е префрлен на скопските клиники.

Во Ново Лисиче утрово загина мотоциклист, на кого налета автомобил.