Плик со шок-бомба било пронајдено пред стан во зграда на улицата Франклин Рузвелт во Скопје.

Според информациите на МВР, синоќа, Р. С. (64) пријавил во полиција дека пред неговиот стан од страна на сосетката бил пронајден плик, во кој, според пријавеното, имало шок-бомба.

Извршен е увид од полициски службеници од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на настанот.