Пијан возач нападнал полицаец

399

Пијан возач вчера на улица „Благоја Стефковски“ нападнал полициски службеник.

-Во 13:00 часот вчера во Скопје, на улица „Благоја Стефковски“, П.Ј.(39) од село Стајковци , кој управувал возило под дејство на алкохол, го омаловажил и агресивно се однесувал кон полицискиот службеник кој преземал мерки во областа на сообраќајот – информираат од МВР.

По преземени мерки П.Ј, е приведен во Полициска станица за понатамошна постапка.