Пациент се заканувал на вработена во ковид-центар

463
фото: Игор Бансколиев

Пациент се заканувал кон вработена во ковид-центарот на Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Од полицијата информираат дека настанот се случил синоќа, а пациентот употребил остар предмет упатувајќи закани кон вработената А.М. (31) од Скопје.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.