Фото: Дарко Андоновски

Француски државјанин ноќеска околу 1 часот на Граничен премин Меѓународен аеродром – Скопје се заканувал и омаловажувал полициски службеник.

-Полициски службеници, при преземање на службени дејствија, биле омаловажувани од P.K.(36) со француска патна исправа и П.М.(46) од Скопје, при што упатувале и закани кон полициските службеници – информираат од МВР.

По документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.