Опожарено „бе-ем-ве“ во Скопје

475

Вчера околу 2:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Љуба Ивановиќ во Скопје било опожарено патничко возило „бе-ем-ве 118“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Е.Д.(37) од Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.