Опожарени кабли и цевки предизвикале пожар во Клиниката за инфектологија

101

Во полиција вчера вечер било пријавено дека настанал пожар во Клиниката за инфектологија во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Според информациите на полицијата, биле опожарени кабли и цевки во тоалет од една од собите.

Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.