Од струен удар почина 26-годишник

3518

Околу 16.50 часот синоќа во Скопје, во куќа на улица „Прохор Пчински“ при собирање на кабел со макара Н.Б.(26) од село Рашче добил струен удар.

Со возило на Итна медицинска помош лицето е пренесено во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ каде од страна на доктор констатирана е смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција. Извршен е увид на местото на настанот.