Ограбен маркет во Тетово

132

Маскирани разбојници вчера со закана со ножеви ограбиле маркет во Тетово.

Како што соопшти МВР, на ул. „Штипска“ во Тетово четворица маскирани од вработените ги одзеле парите од дневниот промет и побегнале во непознат правец.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.