Ограбена 68-годишна жена во Скопје

346

Вчера во 11:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. Тодор Чангов на Д.T.(68) од Скопје едно лице со закана ѝ одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информира МВР.