Ограбена црква во Kратовско

70

Во периодот од 15.00 часот на 14.07.2020 до 09.00 часот на 15.07.2020 во с.Сакулица, кратовско, непознат сторител со употреба на сила и подесен предмет насилно влегол во црквата „Св. Харалампие“ и одзел пари, алат и икона.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кратово. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.