Ограбена црква во Горно Ореово

133

Непознат сторител во петокот или саботата ја ограбил црквата „Света Петка Римјанка“ во битолското село Горно Ореово.

Тој со употреба на сила влегол во црквата и оттаму одзел пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.