Вчера околу 09.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувачница на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ едно лице со закана со остар предмет од вработената одзело пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти полицијата.