Ограбена обложувалница во Кавадарци

205

Две лица ноќеска влегле во спортска обложувалница на улицата „Страшо Пинџур“ во Кавадарци и со закана од вработената одзеле пари и побегнале.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.