Во попладневните часови на 20. октомври на граничниот премин „Ќафасан“ приведен бил М.М. (42) од Република Албанија затоа што се барал со потерница од Интерпол-Италија, информираат од МВР.

Од полицијата додаваат и дека лицето е спроведено до полициската станица Струга за натамошна постапка.