Насилник спроведувал своја правда во социјалното во Гостивар

216

Вработен во Центарот за социјални работи во Гостивар вчера додека бил на работа бил нападнат од 19-годишно момче од с.Леуново.

Од МВР информираат дека настанот се случил околу 10.45 часот кога на лицето Р.Т. (62) движејќи се низ ходникот му се доближил Д.Ѓ. (19) од с. Леуново и почнал да му вика, да му се заканува, по што и физички го нападнал, удирајќи го со тупаници по грбот и телото.

Набргу се вмешале други вработени во Центарот за социјални работи и го спречиле Д.Ѓ. да продолжи со нападот.

Тој бил лишен од слобода, а по целосното расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.