Нападнат полицаец во Ѓорче Петров

1245

Скопјанецот С.Р.(27) во скопската населба Ѓорче Петров синоќа нападнал полицаец кој сакал да го летимира.  

Како што соопшти МВР, синоќа во 22:55 часот на улицата „Новопроектирана“ во населбата Ѓорче Петров, по претходна пријавена поплака против  С.Р., полициски службеници од Полициската станица Ѓорче Петров побарале тој да се легитимира. С.Р. одбил да се легитимира и нападнал еден од полициските службеници, по што е приведен во полициска станица.