Нападнат и ограбен брачен пар во кичевското село Србица

593

Двајца маскирани разбојници ноќеска упаднале во куќа во кичевското село Србица и откако го врзале сопственикот на куќата и неговата сопруга, ги ограбиле.

Како што информираат од МВР, настанот се случил во домот на И.И. (67).

Разбојниците им ги одземале мобилните телефони, женски чанти, платежни картици и паричници, по што го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и расчистување на случајот.