Почина возач на автомобил кој излетал на патот меѓу селата Стојаково и Богородица

56

Синоќа по полноќ во полиција било пријавено дека на локалниот пат меѓу селата Стојаково и Богородица, се случила сообраќајна незгода во која починал 54-годишник од Стојаково.

Според информациите, тој управувал автомобил „сеат леон“, со гевгелиски регистарски ознаки, во кој како сопатник се превезувала и неговата сопруга, и во еден момент излетал од патот.

Откако пристигнала екипа на Итна медицинска помош тој починал.

Од страна на екипа од полициската станица Гевгелија извршен бил увид на местото на незгодата, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.