Мртва прилепчанка пронајдена во вештачкото езеро во село Борино

342

Во вештачкото езеро во крушевското село Борино, вчера е пронајдена почината В.Ј. (35) од Прилеп.

Телото на В.Ј. е пронајдено околу 13.30 часот.

На местото е извршен увид, а по наредба на Јавен обвинител нема да се врши обдукција врз телото на починатата.