Момче од Швајцарија повредено при пад на Матка

705

Во СВР Скопје изутринава од Ургентен цетар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека вчера со тешки телесни повреди кај нив бил донесен Г.С.(22) од Швајцарија.

Според пријавеното, тој се здобил со повреди при пад од два метри височина на Матка.

Се работи на расчистување на случајот.