Момче нападнато со нож на улица во Арачиново

178

Поради расправија за движење по улица во скопското село Арачиново вчера Р.Б со нож го нападнал деветнаесет годишниот Е.Р нанесувајќи му исекотини, по што побегнал.

Инцидентот се случил вчера во 15:30 часот на ул. 10 во село Арачиново во близина на џамијата.

На Е Р. му е укажана лекарска помош во ГОБ “Наум Охридски“, каде му се констатирани телесни повреди, по што е пуштен на домашно лекување.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.