Мијалков нуди милион евра за да излезе од Шутка

279
Сашо Мијалков

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков понудил гаранција од милион евра за да излезе од затворот „Скопје“ во Шутка, потврди неговиот адвокат Љупчо Шврговски.

За понудената гаранција треба да одлучи судија за претходна постапка.

На 20 ноември на Мијалков му беше определен притвор за предметот за прислушувањето „Таргет-Тврдина“.

Специјалното јавно обвинителство по десетина дена побара да се укине тој притвор и побара нов за истрагата за „Империја“.