Малолетна кавадарчанка била обљубена од малолетен роднина, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

– На 22-ри овој месец во 21.00 часот во полициската станица во Кавадарци лицето О.К. пријави дека нејзината малолетна ќерка била обљубена од нивен малолетен роднина од Кавадарци, соопшти Додевски.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.