Малолетник од Битола бил фатен додека крадел велосипед, информира МВР.

Вчера во 10.50 часот на ул.„Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар – Бит Пазар лишиле од слобода малолетник од Битола, затоа што бил затекнат во обид да изврши кражба на велосипед, сопственост на М.А.(62) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.