Малолетник објавувал фотографии на Фејсбук од поранешната девојка

389

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 17-годишен кумановец поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело производство и дистрибуција на детска порнографија.

Пријавениот, по прекината љубовна врска со 15-годишна малолетничка, креирал лажен профил на социјалната мрежа Фејсбук и објавувал фотографии со компромитирачка содржина од малолетничката.