Синоќа по полноќ било пријавено дека на автопатот Свети Николе – Скопје, пред наплатна станица Миладиновци, се случил сообраќаен инцидент со фатални последици.

Како што информираат од МВР, автомобил „ауди“, со скопски регистарски ознаки, управуван од 58-годишник, запрел, по што возачот излегол од возилото.

Во еден момент автомобилиот се придвижил наназад и со задниот дел го притиснал човекот во банкината на патот, по што 58-годишникот починал на самото место.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.