Кривична пријава е поднесена против жена за приложување фалсификувана српска лична карта на Граничниот премин Белановце, соопшти МВР.
– Регионалниот центар за гранични работи Север поднесе кривична пријава против А.А.(40), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсисификување исправа – се наведува во соопштението на МВР. Според МВР, на 02.08.2021 на Граничниот премин Белановце, при влез во Република Северна Македонија, пријавената приложила фалсификувана српска лична карта.