фото: Зоран Антоски

Вчера околу 19 и 55 часот М.Џ. (29) од Кичево, во ОВР пријавил дека околу 17 и 30 часот, пред маркет на магистралниот пат Охрид –Кичево, физички бил нападнат од лицето А.Л. од Кичево, како и од уште едно непознато лице.
Се преземаат мерки за расветлување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информира Стефан Димоски од СВР Охрид.
З.А.