Кај две лица од Долно Свиларе пронајдена дрога и муниција

124

Две лица од Долно Свиларе се приведени во полициската станица во Сарај бидејќи кај нив се пронајдени кокаин, куршуми и марихуана.

При претрес во викенд куќата на С.М. (33) пронајдени се едно пакување кокаин и дигитална вага со остатоци од кокаин, а во домот на Ф.С. (21) најдени се куршуми и марихуана.

По целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.