На железничката пруга помеѓу Сарај и Кондово, вчера, попладне, бил каменуван патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево при што нема повредени лица.

Како што соопшти МВР, во инцидентот што се случил во 17.45 часот, е скршено едно прозорско стакло.