Изгореа три куќи во Скопје

2130

Синоќа по 23 часот, во полициска станица било приавено дека на улицата „Перо Наков“ од засега непознати причини избувнал пожар во кои биле опожарени три куќи.

Куќите се наоѓале во заеднички двор, од кои две се сопственост на С.К., а третата е сопственост на А.Р.

Пожарот бил локализиран од страна на Бригадата за противпожарна заштита.