Избоден 13-годишник пред бурекџилница во Чаир

155

Тринаесетгодишно момче од Скопје било нападнато пред бурекџилница во скопската населба Чаир во вечерните часови на 20 мај.

Како што информираат од МВР, пред угостителскиот објект на улицата „Емин Дураку“, 13-годишникот физички го нападнале неколку непознати лица, при што еден од напаѓачите со остар предмет му нанел убодни рани во грбот и левата рака.

Малолетникот бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му била укажана помош и бил задржан на лекување.

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.