Жена повредена од куршум на свадба во Тетово

105

Клиничкиот центар-Тетово вчера вечерта била донесена Ф.А. (53) од Тетово со нанесена повреда на левата надлактица од огнено оружје.

-Ф.А. додека била на свадбена веселба во дворот од куќа на улицата „Полог“ во еден момент се пожалила на болки, по што од еден присутните била пренесена во Клиничкиот центар во Тетово, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.