Триесет и петгодишна жена од Гостивар вчера паднала од тераса.

– Таа е пренесена на ургентно одделение во Медицински центар Гостивар, каде што ѝ биле констатирани тешки телесни повреди – велат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.