Едно лице загина при пожар во барака во Скопје

133

При интервенција на противпожарната единица од Скопје за пожар во барака на скопската улица „Кнез Трпимир“, било пронајдено тело на едно лице.

Како што информираат од МВР, пожарот бил пријавен во попладневните часови на 4 декември, во барака во сопственот на 71-годишен скопјанец. При интервенцијата на пожарникарите кои успеале да го изгаснат огнот, било пронајдено тело на едно лице.

Од лекар од итната медицинска помош била констатирана смрт, а телото било предадено за обдукција.