Седумдесет и двегодишен маж вчера бил пронајден мртов во куќа во Кисела Вода. Според информациите, тој немал документи за идентификација, а по кажување на соседите во куќата живеел подолг период.

По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.